vm2.png
„Všichni muži musí zemřít!“
Lidé
   
Lidi bych moc nedoporučoval začátečníkům, kteří jistě budou mít problém se základní jednotkou. Nicméně pokud se rozjedete tak problémy zmizí. Rozjetí lidé jsou téměř k nezastavení, díky stavbě chudobinec, pomocí které vyměníte útočné jednotky za obranné a ubraníte tak dobytou zemi. To z vás dělá velice nepříjemného soupeře, s dobrou obranou i útokem.

Rozjezd:
(Dobré počasí)


0. Sýpka + Cech války, naverbovat všechno a poslat 2 útoky. Jeden 49 a druhý se vším.
1. Netahat, přeposlat silný útok a zbytek armády do něj přeposlat
2. Buď odehrát 16 kol, nebo přeposlat jeden utok ze včerejška
3. Pokud si neodehrál máš 5 zemí a 24 kol. Jestli jo tak 8 kol a minimalně 8 zemí.

0. Sýpka + cech války, prodat sýpku a naverbovat maximum rytířů.
1. Přeposlat oba útoky
2. Máš 16 kôl a 5 zemí, odehraješ vše a pošleš minimalně 3 útoky.
3. Máš 8 kol a 8 zemí, Good luck

Pretorian
Barbaři
   
Barbaři jsou útočná rasa, ale jsou horší v obchodu a v magii. Hodnost za úspěšný vojenský útok na nepřítele roste 2x rychleji a za neúspěšný klesá 2x pomaleji. Hodnost nemůže klesnout pod 1/2 základu ligy. Barbaři jsou vhodnou rasou pro nováčky. Jejich stavba verbířský stan se obvlášt v prních fázích hry velice hodí, díky ní se vám každé kolo přidá jedna útočná jednotka.

Rozjezd:
Dobré počasí  (testováno při 140-50-100)
Počasí na domky nás v této fázi hry nemusí zajímat, barbar je nepotřebuje.

0. Sýpka, 5 kol, dva útoky o síle 49, 3x ukrást peníze na neutrálky.
1. Obchodky, sýpka v zemi, kde bude potřeba doverbnout víc vojáků, tahat dokud nebude možné postavit druhou sýpku, pak tahat dál a propočítávat jestli bude dost peněz na verb válečníků, pokud je přebytek, lze stavět oparně domy. Ideální je ušetřit ještě alespoň jedno kolo na další den, odeslat 3 útoky.
2. Jdeme na 5 útoků, umožní nám to ušetřené kolo, stihnou se totiž doverbnout válečníci v zemce, kde budem stavět sýpku jako druhou v pořadí, propustíme armádu v zemce, ze které nebudem útočit. Tahat kola, ve druhém a třetím dokoupit sýpku (nejdřív tam, kde musíme doverbnout víc válečníků) a dál podle toho aby nám zbylo na verb vojáků + alespoň 2000 na sýpky v dalším dnu.
3. Máme 11 zemí a 8 kol. Podívat se kam budu útočit, naplánovat útoky/ obranu, byla by dobrá i nějaká studna.
Baka

Skřeti
   
Zlé skřetí plemeno se velmi rychle množí, v boji protivníka převyšuje spíše počtem nežli silou. Plenivý útok je silnější o 20% a ostatní členové aliance mají bonus 5% za každého skřeta. Součet aliančního bonusu je max. 20%.

Rozjezd:


Skuruti
  
Skuruti jsou v boji lepší a krutější nežli jejich skřetí bratři, ale velmi špatně ovládají magii. V ostatních vlastnostech jsou si velmi podobní. Bonus rasy: stavby lze prodat za poloviční cenu.

Rozjezd:

Nekromanti   

Nekromanti jsou prastará rasa, ovládající černou magii, s jejíž pomocí vyvolávají hordy nemrtvých bojovníků. 10% ze zabitých nepřátelských vojáků a obyvatel se ihned po dobytí země přemění na zombie (jednotky prvního stupně). V zemi musí být volné domy.

Rozjezd:
(Hráno ve 150 > 50 > 50)

0. Sýpka, 8kol, cech války, naverbovat plný počet > 2 útoky s minimalní silou,zbytek vojska rozdělit a dát přesuny do zemí kam útočíte.
1. Přeposlat útoky
2. Odehrát kola, v průběhu postavit sýpky a studny, dávat bacha aby vyšlo na další útoky > jde poslat až 5 útoků. Teoreticky by nějáký mohl jít přeposlat, mě se to povedlo.
3. Podle situace, určitě je na místě začít myslet na magii, jinak pořád dobývejte, stavte sýpky a studny.
Pretorian
Mágové   

Mágové vynikají v moudrosti a znalosti mocných kouzel, a také černá magie jim není zapovězena. Z každého kouzla, které neprojde magickou obranou mága, získá mág 20% z ceny kouzla.

Rozjezd:

0. Postavit sýpku, podle hera 3-4 kola, 2x spoko a minimální útok
1. Sýpka v dobyté zemce, odtahat 5 kol (podle síly neutrálek) a 2 útoky
2. Sýpka, kde budu dokupovat víc jednotek. Záleží v jaké jsem alianci a kolik mohu vybrat z kasy. Nejlepší jsou 2000 na druhou sýpku a jednu studnu. Pak postupně dokoupit zbylé studny a odtahat potřebná kola na 4 útoky.
3. Osm zemí, 9-11 kol a většinou peníze na nějaké 2 sýpky. Ty stavím v zemce s herem a pak podle situace. Zase pokud jsem v alianci, kde jsou 2000 v kase, tak je vyberu a postavím zbylé 2 sýpky. Během 3-4 kol dokoupím studny a odtahám většinou všechna kola. A pak zas podle situace a síly neutrálek a hlavně počtu many posílám útoky. Skoro vždycky už mi to dá ale jen na nějaké 3 útoky.

Pokud je v lize velká konkurence a není kdo by nahodil 3. den magii, tak místo sýpek na začátku postavím studny aby bylo co nejvíc many. A pak mohu kouzlit přes Pentagram. Samozřejmě využívám ze začátku dost tržiště, kde nakupuju manu za ušetřené peníze z odtahu.
Redis

Elfové   

Elfové jsou nevýbojná rasa, žijící v lesích. Ovládají stejně dobře luk i magii. Dobrá (žlutá) kouzla jsou levnější o 20% a ostatní členové aliance mají slevu 5% za každého elfa. Součet alianční slevy je max. 30%.

Rozjezd:

Temní Elfové  

Jednoduchá rasa, dobře jede na začátku, ale kvůli šesti kolům později ztrácí. Za každého zabitého vojáka při úspěšném vojenském útoku dostane: +1 many za obrannou, +2 many za útočnou, +3 many za magickou jednotku. Dají se hrát v jakémkoli počasí. Výborná volba do špatného. :)

Rozjezd:

0. Sýpka, 2-3 kola, záleží na hrdinovi, prostě co nejméně tak aby útok byl alespoň 49, odeslat jeden útok, poslat spoko na svoji zem i do útoku, zbytek many na ukrást peníze.
1. Sýpka, odehrát co nejméně kol (přibližně to vyjde na 4-5) a odeslat 2 útoky. Nechat si zlato na sýpky.
2. To samé, odehrát co nejméně kol a útočit, pokuď je hodně zlata je možno stavět i studny, ale tak aby zbylo na sýpky.
3. Úplně to samé, připravit se na útoky dvojkovými jednotkami, je také důležité mít brzo magii, protože máte málo kol a potřebujete spokojenosti do útoků.
Pretorian

Trpaslíci
  
Trpaslíci jsou odolné plemeno zdatné v boji a výrobě. Jejich nádhernému brnění se žádné jiné nevyrovná. Veškeré doly a pevnosti jsou levnější o 20% a ostatní členové aliance mají slevu 5% za každého trpaslíka. Součet alianční slevy je max. 30%.

Rozjezd:
Přes dva mithrily:

0. Postavit sýpku a mithril, odtahat asi 5 kol a poslat jeden útok. (S dobrým hrdinou stačí 4 kola), poslat spoko do své zemky a do té, kam útočím a za zbytek kradky.
1. Tahat, dokud nepůjde postavit druhý mithril, až potom sýpku, měla by zbýt alespoň tři kola na zítřek
2. Máte 4 zemky a ve dvou sýpky a mithrily, ve zbylých dvou dostavte sýpky, během odtahu postavte další mithril (při dobrém počasí dva) a nechte si peníze na sýpky na zítra, pošlete čtyři útoky.
3. Máte 8 zemí dostavte sýpky a buďto stavte dále mithrily nebo se vrhněte hned na magii
Ezio
Hobiti   

Přes svůj malý vzrůst jsou mírumilovní hobiti odolné plemeno, také jsou dobří obchodníci a když se jim daří, jejich počet rychle roste. Odvod z příjmů (zlaté, mana) za každé kolo do alianční pokladnice je 5% místo klasických 4%.

Rozjezd:
Klasik liga počasie okolo 50/110/50

0. Postaviť sýpku (ak sa ti zdá, že ti nevyjde zlato tak studňu nestavaj), prepusti alchymistov (tým ušetríš veľa za žoldy a i tak útočiť nevedia), odklikaj 6 kôl (s útočným hrdinom 5 kôl) pošli 1 tesný útok
1. Postavíš sýpku v dobytej zemi, odklikneš iba toľko kôl koľko potrebuješ na útok.
2. Máš na 4 zemkách 18 kôl a keď máš miesto tak ten 1 útok z každej zemky pošleš. Osobne by som potom ešte asi odporúčil poslať jednu okrádačku keď majú hobity 50 many do štartu + i tak budeš pred odohrávkou magické jednotky prepúšťať tak nech sa tých 50 many na začiatku využije a zlato navyše nikomu nikdy neuškodilo.
Dropix

Enti   

Enti jsou národ prastarý a pomalý, v DE mají pověst rasy pro začátečníky. Tak se na ně podíváme trochu zblízka. Farmáři to nejsou, magiči už vůbec ne, tak že by válečníci?

První jednotky jsou téměř nejlevnější ze všech, pouze 20 zl. Základní útok 4 mají stejný, jako barbaři, oproti nim ale pouze 5 kol. Jednotky druhého stupně už se cenově vyrovnají jiným rasám, útok 8 je ovšem slušný a stejně tak orana. Třetí jednotky jsou dost drahé a k tomu mají tak nízký limit kouzel, že se ent na magii začátkem věku prostě těžko zmůže. Kam je brát? V podstatě kamkoli, tak jako u jiných ras záleží hlavně na štěstí, volném místu okolo a případně i rasách soupeřů. Velice se vyplatí spokojenost do útoku hozená nějakým ochotným spoluhráčem 0. nebo 1.den. Enta později aliance ocení a hezky chráněný mág, elf, hobit nejvíc.

Rozjezd:

Entí počasí 50-90 na zlato.
0. Sýpka,zlatý důl,odtahat kola,verbujeme 16 prvních,2x útok 52,zbývá okolo 1800 na sýpky.Pokud máme zem s bonusem na zlato,je to lepší.
1. První sýpku stavíme s rozmyslem:Buďto ve slabší zemi,nebo tam,kde připadá v úvahu útok na neutrálku s bonusem. Za odtah nám přijde verb 7, při postavení sýpky v 1.odkliku verb 5, ve druhém 3. V optimálním případě posíláme z každé dobyté země 2 útoky.

Při počasí 100 + víc se vyplatí rozjezd přes Cech války.
0.Sýpka,Cech válkyV, verb druhých, doplníme prvníma, 2 útoky
1.Hned obchodka, neklikat ,přeposlat. Zbyde krásných 10 kol.
2.Prodáme CV pokud ještě máme, příp. sýpku ve výchozí zemi a hned postavíme sýpku tam, kde je nejnutnější. Tenhle rozjezd je dost variabilní.
Whisky
__________________________________________________________________
TOPlist


www.darkelf.cz

Name
Email
Comment
Or visit this link or this one